سؤالات متداول

پاسخ

در وب سایت روی گزینه "ورود" کلیک کنید. می‌توانید با استفاده از ایمیل ثبت نام خود را انجام دهید سپس وارد بخش پروفایل می‌شوید و اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

پاسخ

در وب سایت روی گزینه "ورود" کلیک کنید. بر روی گزینه "فراموشی کلمه عبور" کلیک نمایید. در صفحه ظاهر شده ایمیل ثبت نامی خود را وارد نمایید و بر روی گزینه "بازیابی رمز عبور" کلیک نمایید. کلمه عبور جدیدی برای شما ارسال خواهد شد. با رمز عبور ارسال شده وارد سایت شده و در اولین فرصت نسبت به تغییر رمز اقدام نمایید.

پاسخ

با وارد کردن ایمیل وارد حساب کاربری خود شوید. روی گزینه "پروفایل" کلیک کرده و پس از تغییر اطلاعات بر روی گزینه "ذخیره" کلیک نمایید تا اطلاعات جدید ذخیره گردد.

پاسخ

بله. قبل از خرید میبایست از طریق ایمیل ثبت نام کنید.

پاسخ

وارد پروفایل کاربری خود شوید. محصول مورد نظر خود را جستجو کنید و با کلیک بر روی گزینه خرید، محصول را به سبد خود اضافه کنید.

پاسخ

وارد پروفایل کاربری خود در زنمود شوید. بر روی گزینه "سفارشات من" کلیک کنید. در این قسمت میتوانید جزئیات سفارش خود و آخرین وضعیت سفارش خود را مشاهده نمایید.

پاسخ

زنمود در مناسبتهای مختلف و با برگزاری جشنواره فروش ویژه تعدادی کد تخفیف از طریق پیامک ، ایمیل و شبکه های اجتماعی در اختیار مشتریان قرار میدهد.

پاسخ

وارد پروفایل کاربری خود بشوید و با بر روی گزینه "کمدت رو بساز" کلیک کنید. بر روی گزینه "کمد من" کلیک کرده و "کالای جدید" را انتخاب کرده و مشخصات کالای خود را ثبت نمایید.

پاسخ

هزینه ارسال در تمامی نقاط کشور، برای تهران 9,000 تومان و برای دیگر شهرستان ها 11,000 تومان می باشد.

پاسخ

سفارشاتی که در شهر تهران است، پس از 3 تا 5 روز کاری ودر شهر ستان ها 5 تا 7 روز کاری به طول می انجامد . مدت زمان ارسال سفارش پس از"پردازش سفارش" که توسط پیامک به مشتریان محترم اطلاع رسانی خواهد شد ، محاسبه می شود .

پاسخ

گاهی ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود. اما در این مواقع جای نگرانی وجود ندارد. در این حالت معمولاً پول شما در حساب‏‌های میانی بانک است و خود بانک مغایرت‏‌ها را رفع کرده و مبلغ را به صورت خودکار به حساب شما برگشت می‌‏دهد. اگر تا 72 ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.

پاسخ

با خدمات پس از فروش تماس بگیرید (از طریق تلفن یا ارسال پیام از طریق صفحه تماس با ما) کارشناسان زنمود در اسرع وقت مشکل شما را پیگیری می نمایند.

پاسخ

پس از فروش کالا و اعلان توسط زنمود، کالا را بوسیله پست و یا در هماهنگی با زنمود به دفتر مرکزی زنمود ارسال می نمایید و پس از تأیید و ارسال کالا به مشتر تز ارسال کالا به مشتری توسط زنمود، در صورت تأیید مشتری مبلغ به شماره شبای اعلامی در پروفایل کاربری واریز خواهد شد.

پاسخ

برای عکسبرداری بهتر از محصولات خود به آدرس زیر مراجعه کنید:
برای مشاهده اینجا کلیک کنید.